• Ciemięga
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gdybyśmy chcieli wymienić wszystkie imprezy sportowe i osiągnięcia Krzysztof Góreckiego na polu działalności w Ludowych Zespołach Sportowych musielibyśmy poświęcić kilka stron. Dlatego skupimy się na najważniejszych.

Wszystko zaczęło się w 1972 roku od rejestracji klubu „Zryw” Miłocin w gm. Jastków, którego prezesem został nie kto inny jak dzisiejszy jubilat. Przez 50 lat działalności Krzysztof Górecki zorganizował około 300 imprez sportowo-rekreacyjnych, w których wzięło udział ok. 45 tys. osób (nie wliczając w to meczów ligowych np. Legionu Tomaszowice, na które podczas gry w IV lidze przychodziło nawet po tysiąc osób).

Przez te wszystkie lata zorganizował też kilkanaście obozów sportowo-wypoczynkowych oraz wyjazdów na imprezy sportowe wysokiej rangi. Na koncie ma również organizację ok. 60 festynów sportowo-rekreacyjnych, w tym prestiżowych Turniejów Miast i Gmin, wielokrotnie nagradzanych przez centralę LZS za wzorową organizację, co przekładało się na konkretne nagrody. Miłocin był wiele razy areną zmagań młodych talentów sportowych z województwa lubelskiego, chociażby szachistów walczących w zawodach „O Złotą Wieżę”, czy piłkarzy i piłkarek w turniejach „Piłkarska Kadra Czeka”.

Mało kto, wie, że dzisiejszy jubilat był w latach 90-tych w sztabie ludzi, którzy organizowali ligowe mecze żużlowego Motoru Lublin z Hansem Nielsenem w składzie. Ważny i ciekawy etap w 50-letniej działalności Krzysztofa Góreckiego stanowiła przygoda z Jastkowskim Klubem Sportowym „Legion” Tomaszowice, w latach 1997-2004, gdzie najpierw pełnił funkcję prezesa, a następnie dyrektora klubu. W tym czasie drużyna wywalczyła historyczny awans do IV ligi, gdzie przez kilka sezonów z powodzeniem rywalizowała z takim zespołami jak Motor Lublin, Lublinianka Lublin, Chełmianka Chełm, AZS Biała Podlaska czy Hetman Zamość. Klub prowadził też szkolenie młodzieży na szeroką skalę, powołując do życia własną szkółkę piłkarską.    

Obecnie Krzysztof Górecki jest prezesem Stowarzyszenia Regionalnego „U Źródeł Ciemięgi” i  prezesem Fundacji Stary Sad. Jest także członkiem Prezydium Rady Wojewódzkiej LZS oraz konsultantem rządowego programu „Klub 2022” na województwo lubelskie.    

Marek Wieczerzak

Stowarzyszenie w Liczbach

156
Imprez dla dzieci
79
Imprez okolicznościowych
172
Zawodów sportowych
49
Członków