• Ciemięga
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

 

Stowarzyszenie „U Źródeł Ciemięgi” oraz zespół wokalny „Akordia” byli gospodarzami uroczystości z okazji Dnia Kobiet. Do Miłocina przyjechały panie z gmin Jastków, Wojciechów, Garbów, a także z innych miejscowości, aby wspólnie – na wesoło – spędzić ten ważny dla nich dzień.

 

 

Spotkanie uświetniły występy zespołu „Akordia” oraz grupy teatralnej „Leśce”. W międzyczasie dokonano podsumowania konkursu na „Kobietę roku 2013”. Laureatką została pani Teresa Jończyk, która uczyła w szkole w Miłocinie trzy pokolenia mieszkańców. Pani Teresa dostała statuetkę, kwiaty i owacje od zebranych. Wyróżnienie otrzymała również pani Zofia Jośko za dotychczasową działalność na rzecz Miłocina.

 

Następnym punktem spotkania było podsumowanie warsztatów kulinarnych, w których wzięło udział 15 osób. Warsztaty zostały zorganizowane dzięki staraniom naszego stowarzyszenia przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. Najzdolniejsze osoby z kursu będą teraz reprezentować nasze stowarzyszenie w imprezach kulinarnych, na które otrzymujemy zaproszenia. Grupa pań zadeklarowała także pomoc przy organizacji naszych imprez w 2013 roku.

 

Panie Jolanta Łyjak i Elżbieta Wrońska, które były instruktorkami kursu, zaprosiły wszystkich gości na degustację potraw zrobionych podczas warsztatów. Na suto zastawiony stół swoje wyroby cukiernicze dołożyły Jolanta Goral, Zofia Jośko, Barbara Rowińska, Maria Górniak, Agata Kędra i Teresa Jończyk.

 

Podczas wspólnej kolacji panie podzieliły się swoimi osiągnięciami z działalności społecznej w swoim środowisku. Pod dużym wrażeniem tych osiągnięć były osoby, które reprezentowały samorządy: Ireneusz Łucka z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Anna Rynkowska – radna powiatu lubelskiego, Janusz Czubak – przewodniczący Rady Gminy w Wojciechowie i Agnieszka Gąska – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie.

 

Nasze stowarzyszenie stara się o zorganizowanie kolejnego kursu, tym razem związanego z rozwojem turystyki. Do udziału w zajęciach planowanych wstępnie na kwiecień zaprosimy najbardziej aktywnych członków stowarzyszenia. Podczas kursu zyskają oni możliwość wyjazdów do ciekawych ośrodków turystycznych w naszym regionie i zapoznania się z ich ofertą.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Krzysztof Górecki, prezes stowarzyszenia

Stowarzyszenie w Liczbach

156
Imprez dla dzieci
79
Imprez okolicznościowych
172
Zawodów sportowych
49
Członków