• Ciemięga
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

W Szkole Podstawowej w Miłocinie odbył się I Ogólnopolski Turniej Szachowy "U Źródeł Ciemięgi". Wystartowało w nim 45 zawodników i zawodniczek z klubów z całej Polski m.in. z Drakona Lublin,   Awansu Żyrzyn, Tempa Ożarów, Jaćwieżu Suwałki i Polonii Warszawa. Celem imprezy była popularyzacja szachów i promocja regionu, ale uczestnicy mogli też zdobyć wyższe kategorie szachowe - tłumaczy Jan Błaszczak, sędzia zawodów.

 

Turniej  rozegrano w dwóch grupach: A i B. W  pierwszej rywalizowało 35 szachistów. Zwyciężył Michał Mirosław z Drakona, drugi był Dariusz Frączek z AZS  UMCS Lublin, a trzeci Łukasz Siedlanowski z Astry Leśniowice, który wygrał też ranking juniorów do lat 14. W klasyfikacji kobiet triumfowała Weronika Frączek (Start Lublin), dzieci do lat 10 - Agnieszka Samujło (Drakon), a juniorów do lat 18 - Jan Góra (Jaćwież).

 

W drugiej grupie B, walczyło dziesięć osób - najlepszy okazał się niezrzeszony w klubie Alan Stępniak z Płouszowic. Zacięta rywalizacja toczyła się o drugie miejsce, które ostatecznie zajął lublinianin Oskar Dybowski, wyprzedzając Bartłomieja Modrzejewskiego (Grom Krężnica Jara) i Roberta Dybowskiego.

Najlepsi szachiści dostali nagrody pieniężne i rzeczowe oraz puchary i medale. Organizatorami zawodów byli Stowarzyszenie "U Źródeł Ciemięgi" z Miłocina oraz Lubelski Związek Szachowy w Lublinie. Mimo wakacji frekwencja na turnieju przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dlatego pójdziemy za ciosem i w przyszłym roku na pewno zorganizujemy drugą edycję zawodów, być może już w wydaniu międzynarodowym.

Krzysztof Górecki

Stowarzyszenie w Liczbach

156
Imprez dla dzieci
79
Imprez okolicznościowych
172
Zawodów sportowych
49
Członków