• Ciemięga
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

alt

 

Urodziła się w Miłocinie- urodziny obchodzi 27 sierpnia. Tutaj chodziła do szkoły i pracowała w gospodarstwie rodziców , następnie podjęła pracę zawodową, ale z Miłocina nigdy nie wyjechała. Już jako kilkunastoletnia młoda dama, interesowała się poezją, pisząc swoje pierwsze utwory .Początkowo pisała wyłącznie dla swojej najbliższej rodziny. Po kilkunastu latach, kiedy zaczęła udzielać się w pracach społecznych, postanowiła swoją twórczość pokazać publicznie. Będąc członkiem Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenia „U Źródeł Ciemięgi" dużo pisała na potrzeby tych organizacji.


Jej wiersze i piosenki prezentowane były na różnych uroczystościach lokalnych w Miłocinie, jak również na dożynkach powiatowych, gminnych, parafialnych w Internecie oraz w gazetach lokalnych Lubelszczyzny.
Motywem przewodnim Jej twórczości była i jest historia Miłocina i jego mieszkańców.
Jest osobą wrażliwą na ludzkie losy , chętnie pomagającą ludziom potrzebującym wsparcia. Koleżeńska, pogodna, życzliwa i chętna do pracy na rzecz tutejszej społeczności. Zawsze w razie potrzeby wykonania pracy społecznej, chętnie do niej przystępuje, nie szczędząc swojego prywatnego czasu oraz swoich sił.


Nawet w tak krótkim przedstawieniu kandydatki na Kobietę Roku w Miłocinie jestśmy przekonani, że zasługuje ona na ten tytuł.
Wobec powyższego, Kapituła wyboru Kobiety Roku w składzie:

1. Joanna Kaznowska

2. Krzysztof Górecki

3. Marek Wojciechowski

4. Dariusz Goral

5. Marian Górniak


Postanowiła jednogłośnie, przyznać tytuł Kobiety Roku 2013 w Miłocinie, Pani Zofii Jośko.
Zosiu! W imieniu członków Kapituły oraz wszystkich życzliwych Ci mieszkańców Miłocina, życzymy dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz dalszej owocnej współpracy ze Stowarzyszeniem „U Źródeł Ciemięgi", z Kołem Gospodyń Wiejskich, jak również ze wszystkimi mieszkańcami Miłocina. Życzymy bogatej twórczej pracy przy opisywaniu w wierszach i piosenkach, historii naszej miejscowości i jej mieszkańców.


Wszystkiego najlepszego!

Zapraszamy do galerii zdjęć

Stowarzyszenie w Liczbach

156
Imprez dla dzieci
79
Imprez okolicznościowych
172
Zawodów sportowych
49
Członków