• Ciemięga
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Już po raz szósty w Miłocinie na nowo wybudowanych boiskach rozegrano Finał STMiG. Do tegorocznej edycji organizatorzy zaprosili Kluby Przedszkolaków oraz Szkoły Podstawowe z terenu gminy Wojciechów. Do udziału zgłosiło się kilkaset dzieci wraz z liczną grupą opiekunów.
W czasie turnieju rozegrano wiele konkurencji sportowych, na szczególną uwagę zasługują konkurencje LA, które rozegrano po raz pierwszy na nowej bieżni tartanowej. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali poczęstunek, słodycze oraz pamiątkowe smycze z logo turnieju. Gry i zabawy z przedszkolakami prowadziła Pani Dorota Kotowska, która także zaprezentowała na scenie repertuar Majki Jeżowskiej.
Z naszego turnieju wszystkie dzieciaki wróciły do domu z nagrodami, a większość również z medalami. Poza konkurencjami sportowymi były także inne atrakcje takie jak koniki, występy na scenie, konkurs plastyczny, wybory Miss Festynu oraz stoiska


z zabawkami. Turniej odwiedził przedstawiciel samorządu wojewódzkiego Pan Ireneusz Łucka, Dyrektor KRUS  w Lublinie Pan Andrzej Pielach, oraz oczywiście główny sponsor Turnieju Wójt Gminy Wojciechów Pan Jan Czyżewski, a także przewodniczący Rady Gminy Wojciechów Pan Janusz Czubak. Goście wręczali uczestnikom medale i nagrody.
Organizatorzy Turnieju skorzystali w tym roku z pomocy gimnazjalistów, absolwentów naszej szkoły. Trzeba przyznać że zadanie wykonali wzorowo i w przyszłości również będziemy chcieli korzystać z ich pomocy.
Należy zaznaczyć, że młodzież ma wiele ciekawych pomysłów, które z pewnością wykorzystamy  w następnej edycji. Pomagały nam następujące osoby: Dudzińska Alicja, Gawlik Karolina, Grzelak Klaudia, Kaznowska Katarzyna, Mirosław Joanna, Mirosław Marcin, Ochniak Piotr, Pokładek Angelika, Poleszak Iwona, Poleszak Natalia, Rusek Michał, Sieńko Wiktoria, Szewczyk Radosław, Twardzik Łukasz, Katarzyna Żak.
Szefem kuchni w tym roku był Pan Marian Górniak, który z Panią Zofią Jośko i Panią Agatą Kędrą, oraz Panem Zbigniewem Matraszkiem zorganizowali wyżywienie i poczęstunek dla wszystkich uczestników. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Dyrektor Szkoły Pani Joanna Kaznowska, która dzięki dużym zdolnościom organizacyjnym, potrafi zachęcić dzieci i nauczycieli z całej Gminy do wspólnego działania.

 

Zapraszamy do galerii

 

Serdecznie dziękujemy sponsorom Turnieju:
UG Wojciechów
BS Nałęczów
BS Poniatowa
Urząd Marszałkowski w Lublinie
Starostwo Powiatowe w Lublinie
BMW Lublin
AQUA Tomaszowice
Lubelska Izba Lekarska
Aleksander Batorski
„Cisowianka”
„Nałęczów-Zdrój”

Prezes Stowarzyszenia

Krzysztof Górecki

Stowarzyszenie w Liczbach

156
Imprez dla dzieci
79
Imprez okolicznościowych
172
Zawodów sportowych
49
Członków