• Ciemięga
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Polski Komitet Olimpijski zaprasza wszystkich żądnych świetnej zabawy na 14. Piknik Olimpijski, który w tym roku odbędzie się 9 czerwca, w znanym już wszystkim żoliborskim Parku Kępa Potocka. Ruszamy o 12:00 i bawimy się do 18:30.

 

Tym razem na Piknik zapraszamy wraz z Polską Reprezentacją Olimpijską Soczi 2014, której członkowie będą tego dnia na chwilę przed rozpoczęciem najważniejszego dla nich sezonu, najważniejszego bo olimpijskiego. Jak zwykle chcemy rozbudzić w Was nadzieje medalowe, a także zachęcić do kibicowania i wspierania polskich sportowców podczas przyszłorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Oni tego potrzebują, więc każdy z uczestników naszej imprezy będzie mógł życzyć im szczęścia osobiście, zdobyć autograf lub wspólne zdjęcie.

Piknik Olimpijski to wspaniała impreza sportowo-rekreacyjna, która już na stałe zagościła w sercach wszystkich naszych uczestników. Tym razem wspólnie z bohaterami i medalistami Igrzysk Olimpijskich - tych przyszłych, a także tych minionych - chcemy przekazać wszystkim odwiedzającym tego dnia Kępę Potocką cząstkę ducha olimpijskiego i możliwość czerpania radości ze sportowej rywalizacji, a także gry fair.

Na terenie Pikniku znajdzie się także Strefa Idei Olimpijskiej PKOl. Polski Komitet Olimpijski rok 2013 ogłosił Rokiem Pierre'a de Coubertin, ze względu na 150. rocznicę urodzin inicjatora nowożytnych igrzysk olimpijskich. Nasza Strefa jest kolejną akcją edukacyjną, która nawiązuje do początków idei olimpijskiej i przybliża postać tego ciekawego człowieka. Hasłem przewodnim Strefy są jego słowa skierowane do młodzieży - Przyszłość zależy od Was!
Do krzyżówki, dotyczącej barona de Coubertin i Soczi 2014, odpowiedzi będzie można znaleźć na terenie Pikniku. Olimpijskie koło fortuny z nagrodami sprawdzi wiedzę uczestników, a plenerowa gra planszowa "Kampania olimpijska" przeprowadzi przez historię igrzysk. W Strefie będzie można spotkać prawdziwego Pierre'a de Coubertin, który opowie o sobie oraz o tym, czym są igrzyska.

Podczas 14. Pikniku Olimpijskiego, z przymrużeniem oka, przeniesiemy Was do rosyjskiego kurortu Soczi i zaprezentujemy dyscypliny, które znajdują się w programie Zimowych Igrzysk Olimpijskich, ale nie zapomnimy także o tych letnich. Badminton, podnoszenie ciężarów, hokej na trawie, jeździectwo, judo, kajaki, kolarstwo, koszykówka, lekkoatletyka, piłka nożna, strzelectwo, łucznictwo, szermierka, tenis stołowy i zapasy to tylko część tego, co czekać będzie na wszystkich 9 czerwca na Kępie Potockiej. Uczestnicy będą mogli doświadczyć na własnej skórze także konkurencji zimowych, wziąć udział w sportach, w których ich idole zdobywają medale na olimpijskich arenach, a tym samym poczuć się przez chwilę jak mega gwiazda ;-)

Jeśli mowa o gwiazdach to warto nadmienić, że gośćmi Pikniku będzie ponad setka medalistów olimpijskich, również tych z Londynu. Odwiedzą nas największe gwiazdy zimowych sportów jak: polskie biathlonistki, medalistki MŚ 2013 - Krystyna Pałka, Monika Hojnisz oraz Magdalena Gwizdoń. Tajniki jazdy bobem objaśni ciekawskim Dawid Kupczyk - najlepszy polski bobsleista. Swoją obecnością zaszczycą nas także łyżwiarki szybkie, medalistki tegorocznych MŚ: Luiza Złotkowska i Katarzyna Woźniak. Swoja obecność zapowiedziała także wicemistrzyni olimpijska z Londynu w strzelectwie - Sylwia Bogacka.

Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy także trenera polskich skoczków Łukasza Kruczka oraz naszego najlepszego polskiego biathlonistę - Tomasz Sikorę, który po zakończeniu kariery zajął się trenowaniem polskiej reprezentacji.

Jednymi z największych atrakcji piknikowych będą zimowe mini-obiekty: strefa snowboardu, skocznia narciarska oraz sztuczne lodowisko, na których każdy będzie mógł spróbować swoich możliwości przy czerwcowym słońcu. To niespotykane, żeby jeździć w czerwcu w Warszawie na łyżwach lub nartach, ale PKOl zawsze stara się, aby każdy Piknik Olimpijski był najlepszy. Sprawianie Wam frajdy i przyjemności ze sportowej rywalizacji to nasz główny cel.

 

Z zaproszenia skorzysta Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie. Dziękujemy Panu wójtowi Janowi Czyżewskiemu za zabezpieczenie transportu.

Stowarzyszenie w Liczbach

156
Imprez dla dzieci
79
Imprez okolicznościowych
172
Zawodów sportowych
49
Członków