• Ciemięga
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

 

 

Jestem aktywna, jestem aktywny - to temat warsztatów agroturystycznych, których gospodarzem było nasze stowarzyszenie. Udział w nich wzięło 15 osób. Kierownikiem warsztatów była Pani Iwona Łyjak wykładowcami były Panie: Nina Drozdowska, Katarzyna Karmarz oraz Sylwia Figiel z Lubelskiego Oddziału Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.

Przez dwa dni, Panie w sposób bardzo komunikatywny, przybliżały wiedzę na temat organizowania stowarzyszeń oraz kierunków zdobywania funduszy na ich działalność. Szczególnym zainteresowaniem uczestników kursu, były wykłady na temat możliwości otwarcia i prowadzenia kwater agroturystycznych. Poznali aktualne przepisy obowiązujące w tym zakresie, jak również praktyczne porady jak urządzić kwaterę.

W trzecim dniu warsztatów, grupa wyjechała na spotkanie ze stowarzyszeniem "Aktywnych Kobiet" do miejscowości Celejów. Panie zaprezentowały bogatą działalność na rzecz rozwoju swojej miejscowości. We własnej siedzibie w przebudowanych garażach, urządziły miejsce spotkań.  W jednym z pomieszczeń, stworzyły małe muzeum regionalne w którym zgromadziły wiele przedmiotów i narzędzi, używanych dawniej w regionie. Przyjęli nas gościnnie z poczęstunkiem.

Następnym punktem programu było zwiedzanie kwater agroturystycznych w rejonie Kazimierza Dolnego. Grupa miała możliwość zapoznania się w praktyce z działalnością gospodarstw. Gospodarze pokazywali jak należy urządzać pokoje sypialne, kuchnie, świetlice dziennego pobytu oraz jak przygotować infrastrukturę towarzyszącą - ogrodową. Wszyscy uczestnicy warsztatów zaproszeni zostali na obiad, składający się z prostych ale smacznych regionalnych potraw.

Warsztaty przebiegły w bardzo miłej atmosferze. Widać było duże zainteresowanie prowadzeniem tego typu działalności. Możliwe, że w najbliższej przyszłości w Miłocinie też powstaną gospodarstwa agroturystyczne.

 

Marian Górniak

Zapraszamy do galerii

alt

Stowarzyszenie w Liczbach

156
Imprez dla dzieci
79
Imprez okolicznościowych
172
Zawodów sportowych
49
Członków