• Ciemięga
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kontynuujemy rozpoczęte w 2019 roku w gminie Jastków terenowe akcje poboru krwi w Tomaszowicach, organizowane wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Pierwsza tegoroczna akcja odbyła się w niedzielę 27 marca na parkingu pod kościołem. Krwiodawcy jak zwykle nie zawiedli, pojawiło się kilkanaście osób, w tym silna grupa strażaków z OSP w Tomaszowicach. Dzięki temu udało się pozyskać wiele litrów krwi potrzebnej do ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Relację z akcji można było obejrzeć w Panoramie Lubelskiej TVP 3 Lublin.

Kolejne akcje krwiodawstwa w Tomaszowicach z wykorzystaniem ambulansu zaplanowane zostały na 7 sierpnia 2022 r. (niedziela), godz. 9-13 oraz 23 października 2022 r. (niedziela), godz. 9-13. Dodatkowo, 29 czerwca 2022 r. (środa), również w godz. 9-13, w czasie odpustu

parafialnego odbędzie się akcja stacjonarna, w sali parafialnej.

Przypominamy, że krew mogą oddawać osoby zdrowe, między 18 a 65 rokiem życia. Do rejestracji konieczne jest posiadanie dokumentu tożsamości. Krew jest lekiem, którego nie można wyprodukować, dlatego serdecznie zachęcamy

wszystkich, którzy mogą, do podzielenia się darem życia z drugim człowiekiem.

W dotychczasowych akcjach organizowanych w Tomaszowicach uczestniczyło już ponad 120 osób, dzięki czemu udało się pozyskać ok. 50 litrów krwi.

Stowarzyszenie w Liczbach

156
Imprez dla dzieci
79
Imprez okolicznościowych
172
Zawodów sportowych
49
Członków